Konfirmation

Lørdag den 7. april 2018

Klokken 9:30
Andreas Lyhne Madsen
Rebecca Hedelund
Frederik Dyrholm Frimann
Moniquie Nielsen
Marco Broberg
Louise Hansen
Niels Anton Bangsgård Olsen
Ida Marie Reichenbach Wolsing
Nicklas Wagner Henriksen
Tobias Lindstrøm Johansen
Vlad Silvasanu

Klokken 12:00
Luna Harding Hansen
Jonas Bovin Pedersen
Sara Lytjohan
Andreas Borch Skov
Maja Enkebøll Flaskager
Joakim Schnack
Victoria Palm Christensen
Caroline Fannøe
Caspar Emil Juul Christiansen
Nikoline Danehøj Sørensen
Magnus Emil Kjærgaard Hansen
Sofia Kjærgaard Sinnachit
Lærke Kjær Nordhild Olsen
Mickey Paaske Jensen Hansen
Maria Wøldemann Hansen

Klokken 14:30 
Frederikke Mainz Woods Munch
Daniel Nebelong Aamand
Sofie Willems Pedersen
Frederik Schiønning Sabro Wideborg
Vilma Skaaning
Tjalfe Reimann
Klara Ellis Wagner
Lasse Vang Petersen
Lea Vang Petersen
Arvid Balling
Pernille Jensen
Sara Engell Aggerholm


Indskrivning til konfirmationsforberedelse 2019
Indskrivning til forberedelse til konfirmation 2019 vil ske den 24. juni 2018 efter gudstjeneste.

Indskrivningsblanketten bliver lagt på hjemmesiden i juni måned. Blanketten afleveres underskrevet til præsten eller på kirkekontoret.

Konfirmationerne ligger på følgende dage i 2018, 2019, 2020, 2021 og 2022

Konfirmation i 2018 (1.søndag efter påske)
Sankt Katharina kirke lørdag den  7. april kl. 9.30, 12.00 og 14.30

Konfirmation 2018 Lyderslev og Frøslev kirker
Lyderslev Kirke søndag den 13. maj kl. 10.00
Frøslev Kirke søndag den 20. maj kl. 10.00 

Konfirmation i 2019 (1.søndag efter påske)
Sankt Katharina kirke lørdag den 27. april
Sankt Katharina kirke søndag den 28. april 

Konfirmation i 2020 (1.søndag efter påske)
Sankt Katharina kirke lørdag den 18. april
Sankt Katharina kirke søndag den 19. april

Konfirmation i 2021 (1.søndag efter påske)
Sankt Katharina kirke lørdag den 10. april
Sankt Katharina kirke søndag den 11. april 

Konfirmation i 2022 (1.søndag efter påske)
Sankt Katharina kirke lørdag den 23. april
Sankt Katharina kirke søndag den 24. april